Hemsire Çagrı Sistemleri

ZKR HEMŞİRE ÇAĞRI SİSTEMİ

Günümüzde hastanelerde ve sağlık amaçlı kuruluşlarda hasta ile sağlık personelinin etkili haberleşmesi büyük önem taşımaktadır. Hem hastanın isteklerinin zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirilmesi hem de verilen hizmetin kalitesinin ölçümlenebilmesi için hemşire/hasta haberleşme sistemlerinin kurulumu gün geçtikçe artmaktadır. Sağlık amaçlı kuruluşların uluslararası akreditasyon birimleri tarafından akredite edilme koşullarından biri de bu sistemin mevcut ve amaca yönelik olarak çalışır durumda bulunmasıdır.

Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları sayesinde, hemşire çağrı sistemlerinizi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Hemşire-hasta haberleşme sisteminiz için bize başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

 1. Hastanenizdeki hemşire çağrı sistemi kurulması ve bilgilerin toplanması gereken bankoları belirliyoruz.
 2. Genel hacim banyolarındaki acil çağrı sistemi ihtiyaçlarını tespit ediyoruz.
 3. Code blue (mavi kod) sisteminin uygulanması gereken noktalar hakkında çalışmalar yapıyoruz.
 4. Tüm sistemin entegre bir platformda çalışabilmesi için çözüm önerileri sunuyoruz.
 5. Hastane yönetiminin kullanacağı veri tabanını oluşturacak yazılımın hangi bölümlere kurulacağı hakkında görüşüyoruz.
 6. Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunuyoruz.
 7. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak hemşirelerinizi / sistem işletme personelinizi eğitiyor ve sistemi teslim ediyoruz.

Verimli kullanılabilecek bir hemşire çağrı sistemi için gerekli bütün ürünleri temin ediyoruz.

 • Hemşire Bankoları
 • Hasta yatak başı üniteleri
 • Hemşire çağrı butonları
 • İpli acil çağrı butonları
 • Koridor lambaları
 • Code blue (mavi kod) butonları
 • Adresleme Üniteleri
 • Database yazılımı

 

ZKR Hemşire Çağrı Sistemleri

Comfort Hemşire Çağrı Sistemi

ZKR Comfort serisi, ZKR ürün ailesi içerisinde sesli iletişim platformları kapsamında üretilmiş olup,amaç olarak hastalar ile olan iletişimi yüksek düzeyde tutarak hemşirelik hizmetlerinde kontrol kolaylığı sağlamayı hedeflemiştir Comfort serisi ürünler ile hasta-hemşire arasında sesli konuşma olanağı sağlanacağı gibi, sistemin donanımı olan Comfort sesli hasta elseti üzerinden tv ses açıp kapama ve  kanal geçişleri, oda içerisinde aydınlatmaların kontrolü, uygun mekanizmalı perdeleri açıp kapama gibi işlemlerinin yönetimi ve  kontrolü sağlanabilmektedir. Hasta-Personel ya da personel-diğer personeller arasında geçen konuşmaların ses kayıtları sistemde kayıt altında  tutulur, gerekli durumlarda yetkililer  bu ses kayıtlarına ulaşılabilir. Ayrıca harici telefon görüşmeleri hesaplanarak  kullanıcı  kişilere fatura edilebilir.

 


Versatile Hemşire Çağrı Sistemi

ZKR ürün ailesinin IP tabanlı sistemidir. Ana hemşire çağrı yazılımı, dokunmatik ekranlı, kart okuyuculu oda kontrol paneli, yatak başı çağrı ünitesi, hasta el seti, WC&Banyo ipli çağrı ünitesi ve kapı üstü koridor lambasından oluşur. Sisteme Kablosuz çağrı cihazı ve Dect telefon entegrasyonu mümkündür. Odalardan yapılan çağrılar hemşire çağrı panelinden görüntülenebildiği gibi, sisteme bağlı olarak çalışan çağrı cihazları yada Dect telefonlar üzerinden de görüntülenebilir. Sistem IP temelli olması nedeni ile yönetim yazılımı baştan sona kadar kendisine bağlı ekipmanların çalışırlığını ve stabilitesini kontrol edebilmektedir. Arıza durumlarında ise sisteme tanımı yapılmış bir teknik personele durum hakkında bildirim yapabilmektedir.

Sistemin hastane bünyesinde kullanılan HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) ile entegrasyonu son derece kolaydır. Bu entegrasyon hastane yönetimine raporlamalarda ve servis kalitesinin yükseltilmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca bu entegrasyon sayesinde çağrı yapan hastanın kritik bilgileri de ilgili personele gönderilebilmektedir. Versatile ailesi sadece bir hemşire çağrı sistemi değil, sizlere katma değer sağlayacak iletişim platformudur. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda sizinle beraber büyüyüp gelişebilecek bir yapıdadır.

 

 


Air Plus Hemşire Çağrı Sistemi

Air Plus  hızlı, güvenli ve esnek yapısı ile hemşire çağrı sistemlerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Eski ve yeni yapılmakta olan tüm kurumların ihtiyaçları göz önüne alınarak Kablosuz olarak tasarlandı. Tak çalıştır mimarisi, hızlı ve güvenilir 433 Mhz Şifreli iletişim protokolü, minimum enerji sarfiyatı ile bir hemşire çağrı sisteminden beklentilerinizin fazlasını size sunuyor. ZKR Air Plus ile hastalarınıza verdiğiniz hizmet kalitesini artıracak ve kurumunuzun memnuniyet oranını yükselteceksiniz. Oda kontrol paneli üzerinde entegre olarak sunulan Mifare kart okuyucu sayesinde yapılan her işlem hakkında detaylı bilgi ve raporlara sahip olacaksınız. Oda Kontrol paneli üzerinde standart olarak konumlandırılmış, assist yardım çağrı, oda temizlik ve mavi kod butonu personelinizin ihtiyaç duyacağı tüm fonksiyonları karşılamakta. Ayrıca üzerinde 2 adet özel fonksiyon tuşu bulunmaktadır. Bu butonlar kurumun ihtiyacına göre ayarlanabilmektedir. Sistemde kullanılmakta olan kapı üzeri lambası her durum için farklı bir renkte uyarı vermektedir. Hemşire odada durumunda yeşil renk yanarken, doktorun odada olması halinde farklı bir renkte yanarak oda hakkında bilgi vermektedir. Oda kontrol paneli arkasındaki ambians ledleri oda içerisindeki personel ve hastaya o anki durum hakkında görsel bilgi vermektedir. Hemşire odadayken başka bir odadan çağrı gelince hemşirenin bulunduğu odanın oda kontrol ünitesine çağrı ses ve ışıkla bildirilir. Air Plus ürünümüzün üstün ve benzersiz özellikleri kurumunuza değer katacaktır.

 

 


Air Basic Hemşire Çağrı Sistemi

ZKR AIR kablosuz Hemşire Çağrı sistemi .Tak çalıştır mimarisi, hızlı ve güvenilir 433 Mhz Şifreli iletişim protokolü . Hasta El seti veya Wc banyolardan yapılan çağrılar direk olarak hemşire paneline iletilir. Çağrı butonları ve hemşire paneli arasındaki mesafenin fazla olması durumunda sinyal tekrarlayıcı üniteler ile kapsama alanını genişletmek mümkündür. Hemşire çağrı paneline düşen çağrılar istenilmesi durumunda raporlanabilir. Sisteme çağrı cihazı entegrasyonu mümkündür.